DOS-MUKASAN

Film Story

2022, Kazakistan, 100 dk., Renkli, Kazak Türkçesi

2022, Kazakhstan, 100 min., Color, Kazakh

  • Yönetmen / Director: Aydın Sahaman
  • Senaryo Yazarı / Script: Yefrat Şaripov
  • Görüntü Yönetmeni / Cinematography: Sabit Semetayev
  • Müzik / Music: Aleksandr Şevçenko
  • Oyuncular / Cast: Meirgat Amangeldin, Maksat Sabitov, Eldos Shaikenov, Sayat Makulbaev, Aiganym Saginbayeva, Nikita Pogodaev, Nurgisa Kuanyshbayuly, Abilmansur Serikov
  • Yapımcı / Producer: Aigul Baibek

Herhangi bir başarı öyküsü, ağır düşüşler, acı ayrılıklar ve karşı konulmaz derecede zor seçimler olmadan asla gerçekleşemez. Ancak hikayeyi içgörü olarak derinleştiren grubun başarısı değil, üyelerinin bunu başarmak için gitmek zorunda oldukları zor yoldur. Konser yasakları, partiye duyulan güvensizlik, kurum ile yaşanan sorunlar, nefes kesen popülerlik ve nihayet bilim ve sanat arasındaki en zor seçim, seyirciyi Dos-Mukassan’ın kurucularının her adımında endişelendirecektir. Hikâyenin ana karakterleri arasında bir gün tehlikeye girecek olan eşsiz, samimi dostluk yolculuk boyunca gerilim içinde kalacaktır.

Any success story can never do without heavy falls, bitter partings and irresistibly difficult choices. But it’s not the ensemble’s success that makes the story insightful, but the difficult path that the guys had to go to achieve it. Concert bans, distrust of the party, problems with the institute, breath-taking popularity and, finally, the most difficult choice between science and art, will make the audience really worry about every step of the founders of Dos-Mukassan. A genuine, sincere friendship between the main characters of the story, which one day will be in jeopardy, will keep in suspense throughout the journey.